Od sna k výrobe bicyklov:

Majiteľom tejto značky nie je nikto iný, ako Jaromír Hrubý. Jaromír v 80. rokoch zatúžil po bicykli F1 legendárnej značky Favorit. Bohužiaľ ho nezískal, nakoľko nebol registrovaný cyklista, čo v tej dobe bolo podmienkou. A keďže si svoj vysnívaný bicykel nemohol kúpiť, rozhodol sa, že si ho sám postaví. Z niekoľkých trubiek z dielne Favoritu zrazu postavil svoje prvé bycikle. Niečo čo najskôr bola zábava a bicykle pre kamarátov sa časom zmenilo na bicykle značky ROZZO. 

Patentované bicykle ROZZO:

Výroba bicyklov u Jaromíra Hrubého nie je žiadnou sériovou výrobou. Práve Joramír začal ako prvý v ČR experimentovať s karbonóm. Odhadom sa pri každom karbónovom ráme v idelni Jaromíra Hrubého strávi približne 60-80 hodín a to bez kompletizácie a lakovania. V súčasnosti si Jaromír Hrubý necháva patentovať vlastný systém viackomorového rámu, ktorý ma okrem odolnosti aj ďalšie výborné vlasnosti. V roku 2019 sa Jaromír Hrubý rozhodol spojiť s Jardom Mikuličkom zo spoločnosti JMC Trading a spustil tak výrobu sériovo vyrábaných bicyklov pre široku verejnosť. 

Kto jazdí s ROZZO?

Na sedanke bicykov značky ROZZO sedeli známe mená ako napríklad Mark Levinson, Lada Kozlíková, Martina Sábliková, Ondřej Sosenka, Martin Matula a ďalší.

Viac z histórie na rozzo.cz

en_USEnglish