Horské bicykle značky YETI

Spoločnosť YETI Cycles založil v roku 1984 John Parker, bývalý motocyklový závodník, ktorý v tej dobe hľadal po ťažkom úraze nový zmysel života. Spolu so svojimi priateľmi Ericom a Chrisom Hertingovými a dnes už legendárnym Frankom “The Welkder” Wadeltonemom založili jednu z najväčších bikových legend všetkých čias – YETI Cycles. Tak nejak to bolo. V tej dobe sa fajčilo dosť marihuany, tak si nemôžeme byť úplne istý.
 
Pre všetky modely Yeti a pre viac informácií o YETI CYCYLES vrátane dostupnosti jednotlivých modelov, veľkostí, farebnej špecifikácie rámu a cien nás neváhajte kontaktovať.

Modely

Yeti SB160

SB150 je dokonalý enduro nástroj, no dokáže byť ešte lepším? Áno, keď z neho urobíte SB160! A s novým bicyklom prichádzajú aj novinky s vylepšeniami. Nová stredová partia pre podmanivú prejazdnosť terénom, prvýkrát u Yeti BSA závitový stred, nová generácia systému Switch Infinity, UDH pätka, i nové vahadlá s vyladenou krivkou pruženia. Geometria je opäť o niečo dlhšia a položenejšia, ale pritom úplne čitateľná a vyvážená pre každého jazdca. Yeti vždy vedelo ísť do kopca a SB160 nie je výnimkou. Switch Infinity systém umožňuje sedlať jeden z najviac efektívnych bicyklov s výnimočnou charakteristikou pruženia. Viac ako 50 vyhraných EWS RZ to len potvrdzuje. SB160 bola pri vývoji testovaná podľa interných kritérií pre DH bicykle rovnako ako SB165, takže o odolnosť a schopnosť bombovať si to dole kopcom sa obávať netreba.

Yeti SB160E

E-bike? Od Yeti? Áno! Vývoj trval celých 5 rokov a Yeti si dalo sakra záležať. E-bike na závodné účely jednoducho nemôže vychádzať z koncepcie klasického bicykla z dôvodu vyššej hmotnosti, iného ťažiska, alebo inej sily inak pôsobiacej. Preto Yeti predstavil systém Sixfinity, ktorý je vyvinutý iba pre špecifiká bicykla s motorom. Sixfinity je virtuálny šesťčap prepákovaný tak, aby dosiahol rovnako unikátne a efektívne vlastnosti pruženia ako pri systéme Switch Infinity, ktorý je použitý na ďalších modeloch Yeti a navyše s flip chipom, ktorý umožňuje meniť mieru progresivity v troch stupňoch. Yeti si dokonca vyrobilo vlastné riadidlá pre čistý dizajn vedenia kabeláže. Tá je vedená dokonale cez nové vstupné porty pre úplne tichý chod. UDH pätka a motor Shimano EP8 s batériou 630 Wh je stávkou na istotu.

YETI SB165

SB6 sa stal legendou, ale aj legenda sa musí posunúť vpred. Výsledkom je SB165, model na 27,5“ kolesách, ktorý posúva hranice všetkých disciplín jazdy z kopca dole. „Fearless of your fear“ geometria s vývojom pre pružinové tlmiče Fox novej generácie  a dizajnová reč podľa bestsellerov ako SB130 i SB150. Zdvih vidlice 180 mm v kombinácii so 165 mm zdvihom zadnej stavby. Rám testovaný podľa DH štandardov Yeti, kompatibilný s dvojkorunkovými vidlicami a preverený jazdcom Reedom Boggsom na Red Bull Rampage.

YETI SB120

Úplne nový model SB120 pre sezónu 2023. Ďalšia z noviniek reflektujúca najnovšiu druhú generáciu systému Switch Infinity novým rámom a množstvom ďalších vylepšených detailov. SB120 je bicykel pre jazdca, ktorý trávi v sedle celý deň, cestou si rád odskočí na lokálne traily a nebojí sa popri tom aj odvážnejších vecí vo vzduchu i z kopca. Istotu dodajú plášte o šírke 2.5″ a štvorpiestové brzdy. Geometria aj kinematika pruženia je vyladená na maximálnu účinnosť pri stúpaniach i na zjazdy. Predný zdvih 130 mm a zadný zdvih 120 mm už s celkom štandardne orientovaným systémom SI, nie priečne ako tomu bolo u SB100 a SB115. Detaily dolaďuje pätka UDH, väčšia priechodnosť rámu v stredovej partii i BSA stred.

Yeti ARC

ARC vzkriesený! Okamžitá spätná väzba na každom traile. Či už ste na singletracku, pumptracku, alebo vo vašom obľúbenom bikeparku, všade tam sa bude ARC cítiť ako doma. ARC nie je len ďalší hardtail s enduro geometriou, ale ide o presne namiešaný mix downcountry s trailbikom, pretože žiadny uhol a milimeter nešiel do zbytočných extrémov. Chutí tak, aby poskytol čitateľnú odozvu od pedálov a riadidiel, bol tým výborným spoločníkom v každom teréne, kde sa fantázii medze nekladú. Je možné z neho vyťažiť rýchle XC ako aj všestranne schopný trailbike. Predný zdvih 130 mm a široké plášte 2.6″ dodávajú dostatok istoty v akomkoľvek teréne, v tom tvojom.

YETI SB140 LR 29"

Model SB130 bol najúspešnejší z ponuky Yeti a ponúka ideálny základ, od ktorého sa odraziť za novým SB140 LR 29“. Univerzálny trailbike okorenený štipkou endura, ktorý sľubuje zábavu z kopca i do kopca. Nová stredová partia pre podmanivú prejazdnosť terénom, prvýkrát u Yeti BSA závitový stred, nová generácia systému Switch Infinity, UDH pätka i nové vahadlá s vyladenou krivkou pruženia. Geometria je opäť o niečo dlhšia a položenejšia, pritom však plne čitateľná a vyvážená pre každého jazdca. Yeti vždy vedelo ísť do kopca a SB140 nie je výnimka. Switch Infinity systém umožňuje sedlať jeden z najviac efektívnych bicyklov s výnimočnou charakteristikou pruženia. Čo je to LR verzia ako novinka pre rok 2023? Je to skratka slov Lunch Ride. Yeti je známa tým, že na obed zavrie a ide sa na bicykel. Práve na týchto  obedových vychádzkach sa zrodil nápad upraviť rám SB140, ktorý teraz ponúka vyšší zdvih a iný tlmič, silnejšie brzdy, odolnejšie kolesá a nezničiteľné plášte, jednoducho viac endura. Nápad vzišiel od notoricky nespokojných a sýtych zamestnancov Yeti, ktorí si svoje testovacie mašiny neustále dolaďujú v mene pasie a puntičkárstva.

en_USEnglish